CBB Ambassadors 1.12

ATR Festival oraz Dom Kultury "Praga" mają ogromną przyjemność zaprosić Was na wieczór otwierający piątą edycję Around The Rhythm Festival. Zaczniemy od darmowego warsztatu gry na djembe na poziomie początkującym z Aniką Kamińską a po warsztacie zaprosimy Was na czarujący koncert czarujących Panów. :) Wystąpią CBB Ambassadors, czyli dumni reprezentanci łódzkiego CBB Ensemble (dawnego City BUM BUM). Do Warszawy przyjadą trzej ultraprzystojni i utalentowani muzycy z CBB: Abdoulaye Badji, Wojciech Pęczek, Damian Siuta. Chłopaki grają ze sobą od lat a tego wieczoru ujrzycie ich w bardziej intymnej odsłonie z repertuarem lirycznym.

Miejsce: Bazar Klub, ul. Jagiellońska 13

PROGRAM WIECZORU:
18:00 - 19:00 warsztat djembe z Aniką Kamińską z zespołu MORIBAYA. Poziom początkujący (nigdy nie grałeś/grałaś lub grasz kilka miesięcy a poniżej roku). Instrumenty zapewniamy, można też przyjść ze swoim bębnem. Obowiązują zapisy mejlowe - liczba miejsc ograniczona! Żeby wziąć udział, piszcie na atr.festival@gmail.com
Warsztat jest darmowy.

19:30- 21:00 koncert CBB Ambassadors
Wstęp darmowy
***

O ARTYSTACH AMBASADORACH:

Abdoulaye Badji
Ablaye to wszechstronny muzyk z Senegalu, urodzony w rodzinie griotów o muzycznych korzeniach, w której każdy na czymś gra, śpiewa lub tańczy. Nic dziwnego że i Ablaye od dzieciństwa był zafascynowany mnóstwem instrumentów, takich jak djembe, tama czy sabar - i to właśnie ten ostatni był długo jego ulubionym. Jednak jego dziadek, Kemo Suso, oczyma duszy widział wnuka jako mistrza kory, i to dzięki jego cierpliwości właśnie ten trudny instrument zdetronizował z czasem sabar. Od tamtej pory Ablaye nie przestaje rozwijać swoich muzycznych umiejętności, co zaowocowało występami z takimi znakomitymi muzykami, jak m.in. Solo Cissokho, Sadio Cissokho, Maher Cissokho, Seckou Keita i innymi. W CBB Ensemble Ablaye wylewa z siebie siódme poty grając na wspomnianych instrumentach a chwilę później równoważy to szaleństwo swoim kojącym śpiewem.

Wojtek Pęczek
Z wykształcenia politolog, z zawodu i zamiłowania muzyk-multiinstrumentalista, artysta, animator kultury - swoją przygodę z etnicznymi instrumentami perkusyjnymi rozpoczynał w 1998 r. w Irlandii, pod okiem Brendana Perry'ego z legendarnej formacji Dead Can Dance. Naukę zachodnioafrykańskiej sztuki perkusyjnej kontynuował u boku światowego mistrza Djembe, Mamady'ego Keita z Gwinei. Wiosną 2003 r. powstała jego szkoła bębniarska "City Bum Bum" z siedzibą w Łodzi. Zdobywca Platynowej Płyty za udział w nagraniach albumu “Migracje”, Meli Koteluk. Występuje również z zespołami Flower Kissers i Friends of Jean.

Damian Siuta
Kiedy miał 2 lata, dostał od wujka malutki bębenek. Posiadanie tego instrumentu stało się bardzo znaczące dla rozwoju jego osoby. Od tamtego czasu znajdował przyjaciół do muzyki w każdym napotkanym przedmiocie. Tak jest do dziś - nieustannie poszukuje rytmów i świeżych melodii, ale tylko dobrych. Gra strunowo i perkusyjnie, jako typ twórczego zespołowego przeszkadzacza i dystraktora. Wielbiciel dobrego czerwonego wina, najlepiej prosto z krzaka. Gra również w zespole Dzikie Jabłka.

WSTĘP darmowy

www,atr-festival.pl