Organizatorzy

Around the Rhythm Festival działa dzięki Wam!

Gosia Marecka - pasjonatka tańca zachodnioafrykańskiego oraz innych stylów szeroko rozumianego afro dance. Organizatorka warsztatów, tancerka w zespołach Moribaya oraz C'est Ca!.

Anika Kamińska - z wykształcenia archeolog, pasjonatka podróży, ale przede wszystkim muzyk i tancerka tradycyjnego tańca Afryki Zachodniej. Specjalizuje się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia. Gra na instrumentach perkusyjnych od 8 lat. Tańczy taniec afrykański od 2011 roku. Obecnie gra lub tańczy w zespołach Moribayassa, Madrugada, Viaje Al Tambor i w C’est Ca! Uczy dorosłych i dzieci gry na instrumentach perkusyjnych.

Asia Sobura - gra na bębnie tambour / dundun z zespołem Strefa Rytmu i tańczy taniec zachodnioafrykański z C'est Ca!. Wokalistka i autorka piosenek w zespole Radio Joanna. Działa w Centrum Kultur Świata w Warszawie.

Kuba Pogorzelski  - jest muzykiem, gra na bębnie djembe. Założyciel Strefy Rytmu, zespołu perkusyjnego i szkoły bębnów etnicznych. Uczy gry na djembe i prowadzi zespoły bębniarskie. Gra m.in. z zespołami Bantamba, Wielbłądy, Gadająca Tykwa, Ritmodelia i Kan Kelen Fo. Jest również muzykiem sesyjnym i organizatorem wydarzeń bębniarskich.

Viola Wojciechowska  - tańcem afrykańskim zajmuje się od 1997 roku. Jest również psychologiem pracującym z młodzieżą i dziećmi. Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. W Europie współpracowała z wieloma artystami zarówno w projektach prezentujących tradycyjną kulturę Afryki, jak i w różnego rodzaju fuzjach. Od 12 lat uczy tańca. Organizuje wyjazdy muzyczne i taneczne do Gwinei i Gambii. W Warszawie działa w Centrum Kultur Świata i Strefie Rytmu.
***
Szczególne podziękowania dla wspaniałych Wolontariuszy!
Współorganizator: Dom Kultury "Praga" w Dzielnicy Praga Północ
Nasi Partnerzy: Benefit Systems
***

Strefa Rytmu
Centrum Kultur Świata
Around the Rhythm Festival